Menu

Jak uczymy muzyki klasycznej

Międzynarodowa Szkoła Muzyczna w Rumii – filozofiia

 

Filozofia nauczania Międzynarodowej Szkoły Muzycznej w Rumii opiera się na przekonaniu, że dobra edukacja muzyczna nie tylko wpaja silne muzyczne i techniczne podstawy, ale także sprzyja prawdziwemu uznaniu sztuki w ogóle.

 

Wierzymy w siłę muzyki klasycznej

W Międzynarodowej Szkole Muzycznej pracownicy i wykładowcy wierzą w siłę muzyki – muzyki, która kultywuje poczucie własnej wartości, samodyscyplinę i umiejętności twórczego myślenia. To przekonanie i wywodzący się z niego styl nauczania tworzą pozytywną atmosferę do nauki, postępu i zabawy.

Wszyscy uczniowie zapoznają się z tradycjami i stylami, które wpłynęły na różnych kompozytorów. Nauczyciele skupiają się na związkach między muzyką, sztuką i życiem codziennym, aby uczniowie nauczyli się dostrzegać ukryte znaczenia i wyobrażenia w muzyce. Dzięki temu zrozumieniu uczniowie mogą głęboko zagłębić się w serce swojej muzyki, tworząc własne interpretacje. Nasz wydział dokłada szczególnych starań, aby dostosować lekcje do indywidualnych potrzeb i celów każdego ucznia, aby mogli rozwijać się jako wszechstronni muzycy.

Muzyka – połączenie techniki i duszy

Uczniowie rozwijają umiejętności techniczne, słuchowe i rytmiczne i są zachęcani do analizowania, interpretowania, komponowania i czytania wzroku. Dla starszych i bardziej zaawansowanych studentów ISM koncentruje się na muzycznej klarowności i mocy, technicznym zapleczu, udoskonalaniu muzycznej palety i zrozumieniu struktury muzycznej. Dzięki temu holistycznemu podejściu nasi uczniowie otrzymali najwyższe oceny na festiwalach muzycznych, przesłuchaniach i konkursach. Niektórzy uczniowie sami zostali nawet profesjonalnymi muzykami i zostali przyjęci w najlepszych szkołach muzycznych i konserwatoriach w Stanach Zjednoczonych i za granicą.